Forum (nie do końca)Oficjalne Forum ZSS w Jarocinie Strona Główna


(nie do końca)Oficjalne Forum ZSS w Jarocinie
.:Społek Site:.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Regulamin forum.
rYcHoO
Administrator


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Gdzieś we Wszechświecie

Oto regulamin naszego forum, życzę miłej lektury Very Happy


I. Postanowienia ogólne.



1. Zasady panujące na forum.




Korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.
Aby mieć możliwość wypowiedzi na forum, należy się zarejestrować.
Treści publikowane na forum muszą być zgodne z polskim prawem i niniejszym regulaminem.
Zabrania się publikowania na forum treści i materiałów: wulgarnych, pornograficznych, nieetycznych, rasistowskich, nazistowskich, srzerzących nietolerancję, rozbudzających waśnie, propagujących terror i totalitaryzm, obrażających czyjeś uczucia religijne oraz uznawanych powszechnie za obraźliwe. Dotyczy to wszelkich treści wprowadzonych na forum przez użytkownika - w wiadomościach, pseudonimie, podpisie, emblemacie i innych.
Zabrania się publikowania treści podważających/poniżających czyjeś zasługi itd.
Administrator i moderatorzy podejmują starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe lub niezgodnych z regulaminem materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Należy więc zdawać sobie sprawę, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.
Każdy użytkownik forum powinien starać się traktować innych uczestników dyskusji tak samo, jak sam chciałby być traktowany. Oczekując szacunku, pamiętajmy o okazywaniu go innym.
Forum nie służy do załatwiania spraw prywatnych - do tego służy mechanizm PW (prywatna wiadomość) oraz email. Forum nie jest także miejscem na toczenie prywatnych wojen i załatwianie swoich porachunków.
Przy publikacji jakichkolwiek materiałów, należy pamiętać o przestrzeganiu praw autorskich.
Zabrania się samowolnego publikowania cudzych danych osobowych, teleadresowych, zdjęć, podobizn itd.
Na forum zabrania się reklamowania czegokolwiek w postach. Dotyczy to w szczególności treści komercyjnych, ale i nachalne promowanie treści o charakterze niekomercyjnym, również nie jest mile widziane. Zabrania się także uprawiania propagandy politycznej i społecznej.
Zabrania się używania słownictwa wulgarnego, zwłaszcza takiego, które skierowane jest pod adresem konkretnego użytkownika czy osoby.
Zabrania się kierowania pod adresem innego użytkownika chamskich zaczepek, epitetów itd.
Szczegółowe wskazówki dotyczące publikowania wiadomości na forum, znajdują się w punkcie IV. niniejszego regulaminu.
Jeżeli na danym forum obowiązują szczególne zasady, są one zamieszczone na tym forum w specjalnym ogłoszeniu. Jest tam również sprecyzowana tematyka danego forum.
Wobec zasad obowiązujących na forum, wszyscy użytkownicy są równi. Do przestrzegania regulaminu zobowiązani są zwykli użytkownicy, moderatorzy, członkowie grupy administracyjnej oraz administrator forum.
Zabrania się użytkownikom wywierania jakiejkolwiek presji wobec innego użytkownika, moderatora czy administratora.


2. W stosunku do osób łamiących zasady ustanowione w tym regulaminie, stosowane będą przez moderatorów i administratora odpowiednie sankcje.




W przypadku drobnych odstępstw od obowiązujących zasad, stosowane będzie upomnienie, wraz ze wskazaniem punktu w regulaminie, który został naruszony.
Posty, których treść jest wynikiem nieznajomości obowiązujących na forum zasad, będą blokowane lub przenoszone.
Posty rażąco naruszające regulamin, będą bezpowrotnie usuwane z forum.
Użytkownik nie przestrzegający regulaminu, nie słuchający upomnień będzie otrzymywał ostrzeżenia - 8 ostrzeżeń = brak możliwości pisania, 10 = wykluczenie z forum (ban).
Z czasem w miarę widocznej poprawy członek grupy administracyjnej może usunąć, użytkownikowi ostrzeżenie, zwykle jedno na jakiś czas (nieszybciej niż jedno na 25 dni, chyba że pojawią się jakieś okoliczności łagodzące).
Osobom permanentnie i celowo łamiącym regulamin, administrator postara się uniemożliwić korzystanie z forum.
Szczególnie karane będą osoby wzywające do nienawiści rasowej, propagujące totalitaryzmy i wzniecające na forum konflikty.
Administrator ma prawo przyznać użytkownikowi nagminnie spammującemu na forum rangę graficzną "spammer".
W razie nie stosowania się do zasad regulaminu przez użytkownika w podpisie czy emblemacie, administracja ma prawo wyłączyć mu możliwość ich wyświetlania.


3. Niejasności i spory.




W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy prywatnie (za pomocą komunikatorów, PW czy emaila) zgłaszać się w pierwszej kolejności do moderatorów, następnie do członków grupy administracyjnej, a ostatecznie do administratora forum.
Jeżeli ktoś nie zgadza się z decyzjami i działaniami regulaminowymi podejmowanymi przez moderatorów lub administratora forum, powinien skontaktować się bezpośrednio z osobą, co do której poczynań ma zastrzeżenia. Jeżeli to nic nie daje i istnieją uzasadnione argumenty, że zaszła pomyłka/działanie było nieprawidłowe/niesprawiedliwe/nieregulaminowe to zainteresowana osoba powinna:
- w wypadku gdy wątpliwości dotyczą poczynań moderatora, zgłosić się do moderatora, który pełni funkcję szefa działu, w dziale w którym zaszło wykroczenie.
- w wypadku, gdy wątpliwości dotyczą poczynań członka grupy administracyjnej/szefa działu to należy zgłosić się do innego lub kilku innych członków grupy administracyjnej. - w wypadku, gdy wykroczenie nie zaszło w konkretnym dziale, tylko np. był to niezgodny z regulaminem podpis czy emblemat, to należy zgłosić się do członka grupy administracyjnej.
- zgłaszanie się do administratora forum jest ostatecznością.
Używanie forum do rozstrzygania sporów między użytkownikami, traktować należy jako ostateczność.
W każdym wypadku decydując głos ma instancja stojąca wyżej:
- administrator (najwyżej)
- moderator (najniżej)




II. Obsługa forum.



1. Wskazówki ogólne.




Porad dotyczących obsługi forum należy szukać w FAQ (link na głównej stronie forum).
Wskazówek dotyczących formatowania treści wiadomości za pomocą BBCode, należy szukać w przewodniku do którego link znajduje się na stronie wysyłania postów.
W przypadku problemów z obsługą forum wynikających z nieznajomości jego mechanizmów, użytkownicy mają prawo zadać pytanie moderatorom. Należy jednak w miarę możliwości starać się zrozumieć zasady działania forum samodzielnie.


2. Rejestracja.




Rejestracja na forum jest dobrowolna. Daje ona jednak szereg przywilejów.
Jedna osoba ma prawo do założenia jednego konta i jest zobligowana to korzystania na forum wyłącznie z niego.
Podczas rejestracji jedynymi wymaganymi danymi są: adres email (prawdziwy, ponieważ na ten adres zostaje wysłany list aktywujący, bez którego konto nie zostanie uruchomione), pseudonim, oraz hasło. Resztę danych użytkownik podaje dobrowolnie i na własne ryzyko.
Jeżeli użytkownik decyduje się na publikowanie swoich danych, takich jak nazwisko, numer telefonu, czy adres, to powinien zdawać sobie sprawę z wynikających z tego niebezpieczeństw.
Użytkownik ma możliwość ukrycia przed innymi użytkownikami swojego adresu email, oraz swojej obecności na forum.
Podczas rejestracji niniejszy regulamin jest wyświetlany i zaakceptowanie jego treści w pełnym brzmieniu jest warunkiem pomyślnego zakończenia procesu rejestracji.
Rejestracja jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na otrzymywanie wiadomości email, niezbędnych do informowania użytkowników o zmianach w funkcjonowaniu forum. Wiadomości do wszystkich użytkowników forum równocześnie wysyłać może wyłącznie administrator.


3. Zasady dotyczące pseudonimu (nick).




Wybierając dla siebie pseudonim, należy postarać się aby był on unikatowy i nie powodował wprowadzenia kogokolwiek w błąd.
Raz wybranego na forum pseudonimu, nie powinno się zmieniać.
Należy ograniczyć długość wybieranego pseudonimu do rozsądnego minimum.
Pseudonim nie może być obraźliwy dla innych userów, wulgarny, zawierający treści niezgodne z regulaminem (np. nie może być nim nazwisko jakiegoś zbrodniarza czy terrorysty).


4. Zasady dotyczące podpisów (sygnatur).




Nie istnieje ograniczenie ilości znaków w podpisie poza ilością wierszy i wielkością czcionki.
Warto pamiętać, że przy domyślnych ustawieniach, podpis pojawia się pod każdym wysłanym postem i wiadomością. Dobierając treść podpisu należy wziąć to pod uwagę.
Należy unikać przesadnego formatowania tekstu w podpisach.
Maksymalnie w podpisie może znajdować się 6 wierszy.
Wielkość czcionki nie może przekraczać rozmiaru 14 pikseli. Nie powinna być też mniejsza od 8 pikseli.
Zabrania się umieszczania bannerów reklamowych oraz obrazów - drobne wyjątki: malutkie obrazki propagujące działalność organizacji dobroczynnych (np. PAH) i akcji charytatywnych (np. Pajacyk) oraz obrazki umieszczone za zgodą administratora.


5. Zasady dotyczące emblematu (avatar).




Wybierając emblemat wypada sprawdzić czy ktoś inny na forum już z niego nie korzysta, a w razie wątpliwości zrezygnować z danego emblematu.
Na forum znajduje się galeria emblematów do której można dostać się ze swojego profilu.
Jako emblemat może posłużyć obrazek wysłany z komputera użytkownika.
Informacje o maksymalnym rozmiarze i "wadze" emblematu znaleźć można w ustawieniach swojego profilu. Wynoszą one 300 na 300 pix.
Należy unikać przesadnie "krzykliwych" kolorów. Dbajmy o oczy innych.
Należy unikać wszelkich animacji w emblemacie, gdyż przeszkadzają one innym użytkownikom skupić się na treści wiadomości.
Na forum zakazane jest umieszczanie w formie avataru zdjęć i wizerunków niezgodnych z niniejszym regulaminem.




III. Prawa i obowiązki.



1. Prawa "gości" (czyli osób niezarejestrowanych na forum).




Przeglądanie struktury forum, faq, regulaminu, przeszukiwanie forum, przeglądanie listy użytkowników, oraz czytanie wszystkich opublikowanych wiadomości i ściąganie załączników.
Każdy "gość" ma prawo do rejestracji, co powoduje zmianę jego statusu na "użytkownika". Jeśli jednak nie chcemy publikować na forum żadnych treści, a wyłącznie czytać zamieszczone wiadomości, warto rozważyć wariant pozostania "gościem".


2. Prawa i obowiązki użytkowników (czyli osób zarejestrowanych na forum).




Każdy użytkownik posiada prawa "gościa".
Użytkownicy mogą zakładać nowe tematy.
Użytkownikom wolno tworzyć ankiety i ustalać okres ich funkcjonowania.
Użytkownikom wolno głosować w ankietach.
Użytkownicy mają prawo odpowiadania na posty innych.
Użytkownicy mogą edytować własne, wysłane już posty, oraz kasować je o ile nikt na nie jeszcze nie odpisał.
Użytkownicy mogą korzystać ze wszystkich elementów formatowania BBCode (za wyjątkiem , o możliwość użycia tego code proszę zwracać się do admina, nieautoryzowane używanie grozi ostrzeżeniem), oraz używać dostępnych emotikonek. Jednocześnie mają obowiązek stosować te elementy tam, gdzie wymagają tego okoliczności.
Użytkownicy maja możliwość wysyłania PW (prywatnych wiadomości), oraz wiadomości email z poziomu forum.
Każdy użytkownik posiada własny profil i ma prawo wykorzystywać wszelkie jego funkcjonalności.
Użytkownicy mają prawo zwracać uwagę innym, jeśli nie przestrzegają oni regulaminu, oraz powiadamiać moderatorów o nieprawidłowościach.
Każdy użytkownik ma obowiązek przestrzegania regulaminu i podporządkowywania się w ramach forum decyzjom moderatorów i administratora.
Użytkownik za pomoc innym, dokonania itd. może zostać nagrodzony pochwałą i rangą specjalną.


3. Prawa i obowiązki moderatorów.




Moderatorzy posiadają wszystkie uprawnienia zwykłych użytkowników.
Moderatorzy mają możliwość publikowania ogłoszeń i tematów przyklejonych.
Moderatorzy mają prawo do blokowania i odblokowywania tematów.
Moderatorzy mają prawo przenoszenia tematów do innych kategorii w celu poprawienia spójności poruszanej na danym forum tematyki.
Moderatorzy mają prawo dzielenia wątków na części.
Moderatorzy mają prawo kasowania postów innych użytkowników.
Moderatorzy mają prawo edycji cudzych postów (choć zaleca się unikanie takich posunięć).
Moderatorzy mają obowiązek przestrzegać regulamin w sposób szczególnie rygorystyczny, ponieważ ich zadaniem jest dawać przykład innym użytkownikom.
Moderatorzy mają obowiązek czuwać nad porządkiem panującym na forum, oraz interesować się publikowanymi treściami intensywniej niż zwykli użytkownicy.
Moderatorzy powinni służyć radą i pomocą niedoświadczonym użytkownikom forum.
Moderatorzy mają pierwszeństwo przy kontaktach z administratorem, a ich opinie są szczególnie brane pod uwagę przy wprowadzaniu zmian na forum.
Moderatorzy nie powinni nadużywać swojej władzy.
Moderatorzy powinni ściśle współpracować z szefami działów oraz administratorem i w ramach forum podporządkowywać się jego decyzjom.
Moderatorzy nie mają obowiązku publicznego informowania o zastosowaniu sankcji ani tłumaczenia się z podjętych działań, powinni jednak odpowiadać na prywatne wiadomości wysyłane do nich w sprawach dotyczących ich działań na forum.
Moderatorzy mają prawo i obowiązek udzielać upomnień w formie słownej czy pisanej (zawsze i w pierwszej kolejności, nawet przed przyznaniem ostrzeżenia, chyba że wykroczenie było duże i nie ulega ono wątpliwości) czy ostrzeżeń (gdy upomnienia nic nie dają) osobom, które łamią regulamin.
Moderatorzy nie mają prawa sami przyznawać sobie ostrzeżeń (osobiście i wzajemnie). Do tego prawo ma tylko administrator.
Moderatorzy mają prawo w dziale, w którym moderaują, przyznawać pochwały.
Moderatorzy nie mają prawa edytować sobie nawzajem postów i wpisów jakie dokonują w cudzych postach (poza sytułacją w której doszło do złamania przez moderatora regulaminu).
O tym kto zostanie moderatorem decyduje administrator. Grupa moderatorów nie zmienia swojego składu zbyt często. Administrator nie podejmuje takich decyzji na podstawie zgłoszeń, więc nie ma sensu wysyłać ich do niego. Aby zostać moderatorem należy przestrzegać regulaminu i pomagać przestrzegać go innym, udzielać się w dyskusjach, pisać mądrze i na temat - wtedy na pewno zostanie się zauważonym.


5. Prawa i obowiązki administratora.




Administrator forum jest tylko jeden i podejmuje decyzje samodzielnie, korzystając z pomocy Moderatorów.
Administrator posiada najwyższe uprawnienia na forum, w tym oczywiście wszelkie uprawnienia użytkowników i moderatorów.
Administrator ma prawo zablokować wybranym użytkownikom dostęp do forum, ze względu na naruszanie regulaminu.
Administrator może zmieniać skład grup użytkowników, w szczególności moderatorów.
Administrator może dowolnie modyfikować strukturę całego forum, w szczególności tworzyć nowe fora tematyczne, zmieniać wygląd forum, oraz rozszerzać jego funkcjonalności.
Administrator ma obowiązek informować o swoich posunięciach wszystkich użytkowników.
Administrator ma obowiązek uwzględniać opinie użytkowników i moderatorów w sprawach zmian na forum, nie jest jednak nimi w żaden sposób zobligowany.
Administrator ma obowiązek dbać o prawidłowe funkcjonowanie forum w ramach swoich możliwości i umiejętności.
Administrator powinien starać się podnosić funkcjonalność i ułatwiać użytkownikom korzystanie z forum.
Administrator ma prawo wyznaczać nowych moderatorów, mianować/zmieniać szefów działu, odbierać status moderatora. Ma także obowiązek karać moderatorów łamiących regulamin.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Regulamin forum.
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi